Makijaż permanentny sprawi, że Twoje usta staną się większe, pełniejsze i bardziej wyraziste. Należy pamiętać, że ten sam kolor u każdej osoby da inny efekt, gdyż każda z Pań ma indywidualną i inną czerwień wargową. Nie da się przed zabiegiem dokładnie przewidzieć jaki będzie ostateczny efekt. Przy drugim zabiegu można jednak zmienić kolor, jeśli wcześniej otrzymany nie będzie odpowiadał. Ostateczny kolor ust jest widoczny dopiero po około 4 tygodniach od zabiegu. Do tego czasu kolor może się delikatnie zmieniać.
Zalecenia przed zabiegiem:
Przez 3 dni przed zabiegiem zaleca się przyjmowanie tabletek HEVIRAN (na receptę). Lek ten jest preparatem przeciwwirusowym, który chroni przed wystąpieniem opryszczki. Lek przyjmujemy po konsultacji z lekarzem. Aktywna opryszczka uniemożliwia wykonanie makijażu trwałego (zabieg można wykonać po 2 tygodniach od całkowitego jej zagojenia). Przed zabiegiem należy poinformować linergistkę o wszelkich wykonanych wcześniej wypełnieniach ust. Jeżeli są planowane, lepiej wykonać je po makijażu trwałym. Bardzo ważne jest, aby usta przed zabiegiem były odpowiednio nawilżone i wygładzone. Spierzchnięte i spękane słabiej przyjmują pigment. Zaleca się przez kilka dni przed zabiegiem wykonywanie peelingu ust, za pomocą szczoteczki do zębów.
Zalecenia po zabiegu:
Bezpośrednio po zabiegu makijażu permanentnego Twoje usta będą nieco opuchnięte a skóra wokół nich nieznacznie zaczerwieniona. Po kilku godzinach sytuacja wróci do normy. Stopień opuchlizny to sprawa indywidualna – należy jednak pamiętać, aby nie stosować zimnych okładów, ponieważ może to spowodować wystąpienie opryszczki. Usta po zabiegu makijażu permanentnego są obolałe i wrażliwe przez około 1-2 dni. Bezpośrednio po zabiegu barwa ust jest dość intensywna, nawet w przypadku makijażu delikatnego. Nie należy się tym martwić, gdyż w ciągu 4-7 dni zabarwienie zblednie do 50%. Przy obowiązkowej korekcie (4 tygodnie od pierwszego zabiegu) efekt jest korygowany i wzmacniany. Można wtedy zmienić wcześniej użyty kolor.
Przez 3-7 dni po zabiegu należy przyjmować tabletki HEVIRAN. Miejsce poddane pigmentowaniu należy traktować szczególnie delikatnie. Nie wolno moczyć, trzeć, drapać i dotykać pigmentowanego miejsca. W żadnym wypadku usta nie mogą być myte mydłem ani traktowane innymi kosmetykami niż zalecane przez linergistkę. Jest to zabieg inwazyjny, skóra potrzebuje czasu, aby się w pełni zregenerować (około 1 miesiąca). Procesy regeneracji w tym czasie nie powinny być zakłócane. Nie należy korzystać z sauny, solarium (nawet 3-4 tygodnie), zabiegów SPA oraz basenu. Można malować usta kolorowymi pomadkami nie wcześniej niż po 14 dniach. Usta należy lekko przemywać wacikiem z przegotowana wodą, kilka razy dziennie i w razie potrzeby nawilżać, smarując pigmentowaną powierzchnię bardzo cienką warstwą otrzymanym/polecanym po zabiegu preparatem. Ważne jest, by nawilżać, a nie natłuszczać. Po każdym posiłku zaleca się delikatne przemycie ust Octaniseptem. W pierwszych dniach najlepiej pić przez słomkę. Uwaga! W przypadku nie przestrzegania powyższych zasad mogą wystąpić odbarwienia.
PRZECIWWSKAZANIA do makijażu permanentnego ust
* szerzej przeciwwskazania opisane są w części PRZECIWWSKAZANIA
Kreska na powiece górnej i/lub na powiece dolnej sprawi, że Twoje rzęsy będą wydawały się grubsze i bardziej gęste, a oczy podkreślone, większe i wyraziste. Można wykonać delikatną kreskę w linii rzęs lub grubszą kreskę dekoracyjną.
Zalecenia przed zabiegiem:
Skóra powiek powinna być odpowiednio nawilżona, wypoczęta i niepodrażniona. W przypadku powiek wrażliwych i skłonnych do opuchnięć warto wcześniej przyjmować kapsułki homeopatyczne z arniki lub Aescin (wyciąg z kasztanowca). Kilka dni przed zabiegiem zaleca sie zrobienie henny na rzęsy, gdyż po zabiegu przez parę dni nie można malować rzęs tuszem. Należy zdjąć przedłużone, sztuczne rzęsy, które uniemożliwiają wykonanie zabiegu oraz minimum miesiąc przed pigmentacją odstawić wszelkie odżywki do rzęs.
Zalecenia po zabiegu:
Bezpośrednio po zabiegu barwa kresek jest dość intensywna, nawet w przypadku makijażu delikatnego. Nie należy się tym martwić, gdyż w ciągu 4-7 dni zabarwienie zblednie do 40%. Podczas obowiązkowej korekty (4 tygodnie od pierwszego spotkania) efekt zabiegu jest korygowany i wzmacniany. Można wtedy też delikatnie zmienić wcześniej już nadany kształt.
Przez okolo 7 dni po zabiegu miejsce poddane pigmentowaniu należy traktować ze szczególną delikatnością. Kresek nie wolno moczyć, trzeć czy drapać. Skóra poddana pigmentacji w żadnym wypadku nie może być myta mydłem ani traktowana innymi kosmetykami niż zalecane przez linergistkę. Jest to zabieg inwazyjny, skóra potrzebuje czasu aby się w pełni zregenerować (około 1 miesiąca.). Procesy regeneracji w tym czasie nie powinny być zakłócane. Przez kilka dni nie należy stosować cieni i tuszu do rzęs. Nie należy korzystać z sauny, solarium, zabiegów SPA oraz basenu. Przez około tydzień po zabiegu kresek nie powinno się niczym smarować/nawilżać.
Uwaga! W przypadku nieprzestrzegania powyższych zasad mogą wystąpić odbarwienia.
PRZECIWWSKAZANIA do makijażu permanentnego oczu
* szerzej przeciwwskazania opisane są w części PRZECIWWSKAZANIA
Makijaż permanentny naturalnie podkreśli Twoje brwi lub skoryguje ich niedoskonałości i sprawi że będziesz wyglądać młodziej, świeżej, wyraziściej. Należy jednak pamiętać, że makijaż permanentny brwi złuszcza się najszybciej z całego makijażu permanentnego. Trwałość makijażu permanentnego jest sprawą bardzo indywidualną. U jednej osoby utrzymuje się on dłużej, a u innej krócej.
Skóra to żywy organizm i nigdy nie wiadomo jak zachowa się przy danym zabiegu i jaki ostatecznie będzie jego efekt. Gdy makijaż traci nasycenie, możemy go w każdym momencie odświeżyć, zmienić kształt czy kolor.
Jest wiele innych czynników, które wpływają na trwałość makijażu:
Zalecenia przed zabiegiem:
Najlepiej jest nie depilować brwi przed zabiegiem, nawet 1 miesiąc przed pigmentacją. Bardzo dobre efekty uzyskuje się poprzez wykonanie wcześniej peelingu, dzięki któremu skóra staje się gładka i elastyczna. Tak przygotowana, lepiej chłonie pigment i pozwala na wykonanie jeszcze bardziej precyzyjnego rysunku. W efekcie końcowym brwi są bardziej wyraziste i dłużej utrzymują kolor.
Zalecenia po zabiegu:
Bezpośrednio po zabiegu barwa jest dość intensywna, nawet w przypadku makijażu delikatnego. Nie należy się tym martwić, gdyż w ciągu 4-7 dni zabarwienie zblednie do około 40%. Podczas obowiązkowej korekty (4 tygodnie od pierwszego zabiegu) efekt jest korygowany i wzmacniany. Można wtedy zmienić delikatnie kształt, kolor, a nawet metodę wykonania makijażu.
Przez około 7 dni po zabiegu brwi należy traktować ze szczególną delikatnością. Nie wolno ich moczyć, trzeć, drapać i dotykać skóry poddanej pigmentacji. W żadnym wypadku brwi nie mogą być myte mydłem ani traktowane innymi kosmetykami niż zalecane przez linergistkę. Jest to zabieg inwazyjny, skóra potrzebuje czasu aby się w pełni zregenerować (około 1 miesiąca). Procesy regeneracji w tym czasie nie powinny być zakłócane. Nie należy korzystać z sauny, solarium, zabiegów SPA oraz basenu. Przez 2 dni po zabiegu zaleca się delikatnie przemywać brwi wacikiem z przegotowaną wodą, a w razie potrzeby posmarować cienką warstwą preparatu zalecanego przez linergistke. Następnie nawilżać 2 razy dziennie kremem zalecanym przez linergistkę.
Uwaga! W przypadku nieprzestrzegania powyższych zasad mogą wystąpić odbarwienia!
PRZECIWWSKAZANIA do makijażu permanentnego brwi
* szerzej przeciwwskazania opisane są w części PRZECIWWSKAZANIA
Infekcje
Infekcje wirusowe i bakteryjne są bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu makijażu permanentnego. Jeśli masz katar, grypę lub inną chorobę, aktywną opryszczkę – wylecz się i zaplanuj zabieg w innym terminie. Krótko mówiąc: aby wykonać zabieg makijażu permanentnego powinnaś być po prostu zdrowa
Ciąża
Najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo dziecka. Podczas zabiegu używa się preparatów znieczulających, barwników, które nie muszą, ale mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo płodu.
Okres karmienia piersią
W okresie karmienia piersią nie wykonuje się makijażu permanentnego ust. 3 dni przed i po zabiegu należy bowiem przyjmować lek przeciwwirusowy. Leki te nie są wskazane w okresie karmienia piersią.
Cukrzyca
Cukrzyca to choroba, która nie wyklucza wykonania makijażu permanentnego, ale obostrza warunki jakie muszą być spełnione przed zabiegiem. Ze względu na większą skłonność do infekcji i utrudnione gojenie ran u chorych na cukrzycę wykonujemy zabieg tylko po wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Zabieg można wykonać dopiero wtedy, gdy chory uzyska pozytywną opinię lekarza zabezpieczy swój organizm przed infekcją odpowiednimi lekami.
Nowotwór
Nowotwór tak jak cukrzyca nie wyklucza możliwości wykonania makijażu permanentnego. U osób, które przeszły chemioterapię wykonujemy przecież makijaż brwi i oczu, który pozwala ukryć skutki leczenia chemią. Do zabiegu pacjent musi mieć jednak pozytywną opinię lekarza i dobre wyniki badań krwi. Zabiegu nie można wykonać przy niskim poziomie leukocytów. Dopiero gdy stan chorego jest lepszy zabieg można wykonać bezpiecznie. Makijaż permanentny u osób po chemioterapii poprawia wygląd i pomaga w kuracji dając większą motywację do walki z chorobą. Trzeba jednak pamiętać, że u chorych na nowotwory, w wyniku chemioterapii jest większa podatność na infekcje, gorsze gojenie ran i możliwość słabszego przyjęcia się barwnika w skórze.
Leki rozrzedzające krew
Przyjmujesz na stałe leki rozrzedzające krew? Musisz wiedzieć, że Twoje naczynia krwionośne są bardziej kruche, a skłonność do krwawień jest większa. Podczas zabiegu łatwiej może więc dojść do małych krwawień. Poinformuj linergistkę o przyjmowanych lekach, aby mogła zdecydować jaką techniką wykonać makijaż i czy w ogóle zabieg jest możliwy.
Leki sterydowe
Zewnętrzne i wewnętrzne stosowanie leków sterydowych jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania makijażu permanentnego. Jeśli stosowałaś maść sterydową w miejscu pigmentacji (usta, oczy, brwi, miejsca na ciele poddawane pigmentacji medycznej) to musisz odczekać od 6 do 12 miesięcy zanim wykonasz zabieg. Naskórek po takich lekach jest bardzo cienki, a naczynia krwionośne rozszerzone. Jeśli więc zależy Ci na swoim zdrowiu i bezpieczeństwie koniecznie poinformuj linergistkę o stosowanych przez Ciebie lekach zawierających sterydy.
Bielactwo
Podrażnienie skóry może wywołać nowe ogniska.
Odżywki na porost rzęs i brwi
Jeśli stosujesz tego typu odżywki odczekaj od 1 do 3 miesięcy. Dopiero po tym czasie możesz bezpiecznie wykonać makijaż permanentny oczu lub brwi.
Sztuczne rzęsy
Sztuczne rzęsy uniemożliwiają wykonanie zabiegu makijażu permanentnego oczu.
Świeżo powiększone/wypełnione usta
Zabieg makijażu permanentnego ust można wykonać dopiero 4 tygodnie po wypełnianiu ust kwasem hialuronowym.
Botox
Zabieg makijażu permanentnego można wykonywać 4 tygodnie po ostrzykiwaniu twarzy Botoxem. Botox musi w pełni zadziałać a mięśnie twarzy powinny ułożyć się naturalnie pod wpływem grawitacji. Jeśli wykonasz zabieg zanim Botox zadziała makijaż permanentny może się nie udać – po prostu będzie krzywy, niesymetryczny po tym jak mięsnie twarzy ułożą się inaczej niż przed zabiegiem.
Łuszczyca, rybia łuska
Jeśli zmiany chorobowe są w miejscu przewidywanej pigmentacji to musisz wiedzieć, że pigment w tym miejscu może się nie przyjąć. Choroba nie jest więc przeciwwskazaniem, ale stwarza prawdopodobieństwo niepowodzenia podczas zabiegu.
Plastyka powiek lub lifting twarzy
Jeśli wykonywałaś operację plastyczną: lifting twarzy lub plastykę powiek to zabieg makijażu permanentnego możesz wykonać dopiero po upływie od 6 do 12 miesięcy w zależności od opinii lekarza prowadzącego.
Świeże blizny po operacjach
Makijaż permanentny pozwala ukryć wszelkie blizny po operacjach: na twarzy, piersiach lub w dowolnym miejscu na ciele. Pigmentacja medyczna blizny może się odbyć dopiero po całkowitym wygojeniu blizny, czyli po upływie 1 roku.
Zaplanowane wakacje w pełnym słońcu
Pamiętaj, że po zabiegu makijażu permanentnego nie wolno opalać skóry przez co najmniej 2 tygodnie. Zaplanowałaś zabieg tuż przed wyjazdem na słoneczny urlop? Dla bezpieczeństwa swojej urody przesuń ten zabieg w czasie.
Choroby serca
Choroby krwi (hemofilia)
Zakażenie wirusem HIV, wirusem zapalenia wątroby (Hepatitis), żółtaczka
Skłonności do tworzenia się blizn i keloidów
Choroby gałki ocznej (stany zapalne spojówek i oka, jaskra)
Przyjmowanie antybiotyków i leków antydepresyjnych
Stosowanie Roacutane lub innych pochodnych retinolu (Izotretinoidy)
Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. more information
The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.